Oświetlenie biurowe – jak je wybrać?

Kiedy nasze biuro się rozbudowuje i mamy coraz więcej pracowników, często uznajemy, że potrzebujemy dużej, wygodnej siedziby. Często przecież przyjmujemy tam klientów i to ważne, jak jest w środku. Istotnym elementem jest także oświetlenie biurowe.

Zwłaszcza zimą, kiedy bardzo wcześnie robi się ciemno, a pracownicy siedzą jeszcze kilka godzin po zapadnięciu zmroku. Jakie więc powinno być oświetlenie biurowe? Jak dobrać lampy, żeby wszyscy byli zadowoleni i dobrze im się pracowało? Oświetlenie biurowe przede wszystkim powinno być wyraźne. Chodzi o to, aby widać było wszystko na biurku i na monitorze.

Dobre oświetlenie potrzebne jest zwłaszcza w takich miejscach, jak biura architektoniczne, gdzie praca graficzna jest bardzo ważna i oświetlenie powinno ją maksymalnie ułatwiać. Oczywiście biura często mają odpowiedni, dobrze dobrany wystrój, a więc oświetlenie tam powinno pasować do reszty. Raczej nie będzie tam takich lamp, jak w domu, w salonie.

Będą tam bardziej nowoczesne lampy.

www.architekci-mpp.pl